Ölüdeniz’in yanı başında bulunan Babadağ‘ın zirvesine çıkmayı kolaylaştıran Babadağ teleferik hattı artık hizmet vermeye başladı.

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Ölüdeniz’e geldiğinizde, hemen yanı başında heybetiyle duran Babadağı dikkatinizi çekecektir.

Babadağ, özellikle yamaç paraşüt atlayışı yapanların ve doyumsuz manzarasını izlemek isteyenlerin çıkacağı bir yerdi. Babadağ’a Ölüdeniz manzarası eşliğinde çıkmayı sağlayan Fethiye Teleferik Hattı ile artık sadece yamaç paraşütü yapanlar değil herkes çıkabilecek, zirvesinde özel tasarlanmış restoranda Ölüdeniz manzarasını ve yamaç paraşütü yapanların atlayışlarını izleyerek yemek yiyip içerek keyifli dakikalar/saatler sizleri bekliyor olacak.

Babadağ, özellikle yamaç paraşüt atlayışı yapanların ve doyumsuz manzarasını izlemek isteyenlerin zorlu 40 dakikalık araç yolculuğu ile çıktığı bir yerdi…

Artık teleferikle yapılan yaklaşık 15 dakikalık yolculuğun ardından 1200-1500-1700 metre yükseklikteki uçuş alanlarına ulaşılıyor. Bu noktada karşınıza ilk olarak uçuş pisti, onun arkasında yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz dinlenebileceğiniz alanlar ve 1900 metreye kadar çıkan bir telesiyej hattı da yer alıyor.

TATİLİ SIRADANLIKTAN ÇIKARIN

Her istasyonda farklı sosyal alan var

Teleferikte 5 istasyon bulunuyor. İstasyonlarda da çeşitli sosyal donatılar yer alıyor.

1200 metredeki ara istasyonda uçuş pisti, sağ tarafımızda kafe ve restoran var, çocuk oyun alanları var, 200-300 kişilik konser verilebilecek anfi tiyatrosu, onun dışında açık bir oturma alanı da bulunmaktadır.

Yerli ve yabancı turistlerin bahar aylarında Ölüdeniz’de denize girdikten sonra, Ölüdeniz teleferik ile 15-20 dk kadar kısa süre içerisinde 1969 rakımlı Babadağ‘a ulaşıp kardan adam yapabilme imkânı bulacak. Böylece Fethiye’ye gelen ziyaretçiler, yaz ve kış mevsimini aynı anda yaşama imkânı bulmuş olacak.

BELLE VUE HOTEL Babadağ‘a çıkan Ölüdeniz teleferiğe sadece 800 m mesafede.

Belle Vue Hotel, Ölüdeniz‘in panaromik manzarasına sahip az sayıdaki otellerden biridir. Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde Belle Vue ekibi olarak, sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız.

Bu yaz, farklı ve unutulmaz bir tatili için ister Ölüdeniz manzaralı, ister Babadağ manzaralı odalarımızda yerinizi hemen ayırtın!

Kurumuş, çatlamış toprağın yakın çekimi.

Sorun nedir?

Ağaçlar bugün her zamankinden daha önemli. Ağaçlardan 10.000’den fazla ürün yapıldığı bildiriliyor. Kimya sayesinde, mütevazı ağaçlık, bir balta Teksas ağacına ilk düştüğünde anlaşılmayacak kimyasallar, plastikler ve kumaşlar elde ediyor.